Tomasz Kapica

Jak nie ma pracy, to ludzie wyjeżdżają

Wiele opolskich miasteczek pustoszeje w bardzo szybkim tempie. Lepiej jest tam, gdzie są tereny inwestycyjne. Fot. Archiwum/Daniel Polak Wiele opolskich miasteczek pustoszeje w bardzo szybkim tempie. Lepiej jest tam, gdzie są tereny inwestycyjne.
Tomasz Kapica

Niektóre opolskie gminy stracą w ciągu kilkunastu lat nawet 13-15 procent mieszkańców. Ale są i takie samorządy, które zwiększą liczebność. To m.in. Skarbimierz czy Lubsza.

Gmina Polska Cerekiew przez lata zajmowała wysokie miejsca w różnych rankingach gospodarności i wykorzystania funduszy unijnych. Niedawno zbudowano tutaj jeden z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w tej części Europy. Mimo to Polska Cerekiew znajduje się na czele listy opolskich samorządów, które będą się najbardziej wyludniać w ciągu najbliższych kilkunastu lat.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.