Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Irena Santor wie, że ma wybuchowy charakter, więc nie wyszła drugi raz za mąż

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Paweł Gzyl

Irena Santor wie, że ma wybuchowy charakter, więc nie wyszła drugi raz za mąż

Paweł Gzyl

Wojna odcisnęła na jej życiu dramatyczne piętno. Najpierw zginął jej ojciec, potem zachorowała mama i zmarła. Dzięki wsparciu szkolnej wychowawczyni mogła jednak pokazać swój talent i zabłysnąć. Od wielu lat Irena Santor jest pierwszą damą polskiej piosenki

Kilka dni temu dotarła do nas niepokojąca wiadomość: Irena Santor odwołała najbliższe koncerty ze względu na stan zdrowia. W plotkarskich mediach od razu wybuchła sensacja, że pierwsza dama polskiej estrady... straciła głos. Sugestie te zdementowała jednak stanowczo agentka artystki, zapowiadając jednocześnie, że odwołane koncerty odbędą się w innym terminie. Fani gwiazdy odetchnęli - bo przecież uważają jej głos za „dobro narodowe”.

- Mój głos jest mną. Jest sprzężony z moją świadomością, podświadomością. Pozwala kontaktować się z ludźmi. Zawsze jednak trzeba sprawdzać, czy ta ,,komunikacja” jest komuś miła, potrzebna. Czy ten tembr głosu nie rani czyjegoś poczucia estetyki - deklaruje wokalistka w „Gali”.

Nic dziwnego, że gwiazda wyjątkowo dba o swój głos. Już dawno temu rzuciła palenie. Co prawda w lecie pozwala sobie na lody i chłodne napoje, ale kiedy jesienią zaczyna się sezon koncertowy, odstawia tego rodzaju przyjemności na bok. Już sama świadomość, że może sobie zaszkodzić odbiera jej przyjemność z konsumpcji tych smakołyków. I jak sama przyznaje, tylko raz w życiu straciła głos i było to dosyć dawno.

- Kolega namówił mnie, żebym przeczytała opasły ,,Kapitał” Karola Marksa. Powiedział, że po tym ,,będę wszystko wiedziała o świecie”. Wypożyczyłam ten ,,Kapitał”, poszłam do parku, usiadłam na kamieniu i czytałam przez dwie godziny. Nie rozumiałam ani słowa, ale uparcie czytałam. A kiedy wróciłam do domu, to nie mówiłam. Po raz pierwszy w życiu nie mówiłam w ogóle! - śmieje się w „Gali”.

Czytaj więcej:

 • Biografia Ireny Santor
 • Zdarza się, że pani Irena przestaje mówić na kilka dni. Dlaczego?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.