Inwestycja opolskiego TBS na Malince. Zostały już ostatnie mieszkania

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Artur Janowski

Inwestycja opolskiego TBS na Malince. Zostały już ostatnie mieszkania

Artur Janowski

TBS zbuduje w tym roku 115 mieszkań na osiedlu Malinka w Opolu. Tylko kilka z nich nie ma jeszcze właściciela. Miejska spółka finiszuje też z inwestycją na alei Przyjaźni oraz przygotowuje się do budowy biurowca.

Osiedle przy ul. Kaliskiej budowane jest w rejonie skrzyżowania alei Solidarności i Witosa. Sąsiadować będzie z nowoczesnymi osiedlami Moderna oraz Kolorowym.

- Inwestycja powinna zakończyć się na początku 2018 roku, a mieszkania przekażemy opolanom w pierwszym kwartale - mówi Tomasz Maciaś, prezes TBS.

Mieszkania są budowane w systemie TBS (lokatorzy wpłacają kilkadziesiąt tysięcy, ale minusem jest wysoki czynsz i trudny wykup) oraz w systemie „Moje Mieszkanie”, czyli w formule dochodzenia do własności lokalu po 20 latach.

W formule MM pozostało jeszcze kilka mieszkań. - Obie te formuły są atrakcyjne w porównaniu do oferty firm prywatnych - ocenia prezes Maciaś. - Warto pamiętać, że u deweloperów trzeba dopłacić, aby wykończyć mieszkanie, a my oddajemy je lokatorom w takim stanie, że można je meblować.

Dla każdego mieszkania przypisane jest jedno miejsce postojowe, lokale usytuowane na parterze będą posiadać ogródki z tarasem. W każdym budynku zaprojektowano windę, a także podpiwniczenie. Oprócz tego zaplanowano pomieszczenie na wózki oraz rowery oraz balkon w każdym mieszkaniu.

W tym roku gotowy będzie też blok komunalny na alei Przyjaźni z 12 mieszkaniami

Budowa na Malince to dla TBS największa inwestycja od lat. Obecnie spółka zarządza 608 mieszkaniami w Opolu, a kolejnych 12 powstaje przy alei Przyjaźni. Budynek z zewnątrz wygląda tak, jakby był gotowy do zamieszkania, podobnie jak budynek dawnego przedszkola, który stoi obok, a który też przebudował TBS.

- Inwestycja na alei Przyjaźni finiszuje, trwają ostatnie prace wykończeniowe, które powinny zakończyć się w tym roku - mówi Maciaś.

Budynek przedszkola jest dostosowywany do potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci, teraz działającej na osiedlu Dambonia.

- W bloku, który powstał obok, są mieszkania komunalne, zbudowane dla urzędu miasta - wyjaśnia prezes TBS.

Oleska musi czekać, teraz czas na nowy ratusz

Teoretycznie spółka powinna teraz prowadzić jeszcze jedną inwestycję. Na ul. Oleskiej (teren parkingu powstałego po dawnej pralni) miały powstać co najmniej 53 mieszkania. Jednak TBS miał problem ze znalezieniem taniego i solidnego wykonawcy budynku. Niewykluczone, że teren nie będzie zabudowany przez miejską spółkę, ale trafi na sprzedaż. Ostateczna decyzja ma zapaść w 2018 roku.

Na razie TBS skupia się na przygotowaniach do budowy biurowca dla urzędu miasta, który zaplanowany jest na ul. Ozimskiej na terenie dawnej fabryki FSO.

We wrześniu dowiemy się, kto i za ile chce zbudować nowy ratusz.

Artur Janowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.