Internetowa premiera filmu „Kresy”. Zapraszamy na seans

Czytaj dalej
redakcja

Internetowa premiera filmu „Kresy”. Zapraszamy na seans

redakcja

„Kresy” są drugim fabularyzowanym filmem dokumentalnym, który wyprodukowała „Gazeta Lubuska”. Rok temu odbyła się premiera dokumentu „Wydarzenia Zielonogórskie 1960. Bitwa o Dom Katolicki”.

Film ten jest pięknym dopełnieniem cyklu kresowych artykułów, które od lat ukazują się na łamach „Gazety Lubuskiej”. Obraz jest naprawdę dziełem naszych Czytelników. To oni występują w tym dokumencie, ale przede wszystkim to ich opowieści złożyły się na jego scenariusz. „KRESY” to film, który upamiętnia tragedię ludzi oddzielonych od korzeni, upokorzonych i zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Ten film jest hołdem dla nich i ich bliskich, którzy stracili życie w tym strasznym czasie i na zawsze pozostali na Kresach Wschodnich. Autorami scenariusza są Dariusz Chajewski i Witold Głowacki, reżyserem Rafał Bryll.

Uwaga! Film przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 16 lat.

Produkcja: Polska Press Sp. z o.o. ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa, Oddział w Zielonej Górze, al. Niepodległości 25, 65-042 Zielona Góra, tel. 68 324 86 00, e-mail: [email protected]
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie.

KONIECZNIE ZOBACZ: SETKI ARTYKUŁÓW, ZDJĘĆ NA SERWISIE O KRESACH

redakcja

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Anna Wiejska

Piękny film, tym bardziej mnie wzruszył i łzy same lecą po policzkach, bo moi dziadkowie i tata pochodzą z Kresów wschodnich spod Lwowa- Sudowaja Wisznia , ciotka zaś że Stryjno ale szybko umarła po przesiedleniu pod koniec 1944roku. Tata opowiadał mi o bydlęcych wagonach, ludzie płakali, nie jedna osoba zmarła nie zdążywszy dojechać do celu. Bardzo dziękuję za ten film przybliżył mi życie mojego taty i z czym musiała moja rodzina dziadkowie i tata zmierzyć się. Dziś to jest już dla młodych ludzi historia,a dla mnie powrót do chwil mogących połączyć się w myślach z nieżyjącymi już dziadkami i tatką. Brak słów wdzięczności za pokazanie tego filmu . Na pewno pokaże go moim dzieciom, żeby poznały historię Kresowian. Bardzo dziękuję za to.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.