Hydranty pod nadzorem wojewody

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Hydranty pod nadzorem wojewody

Radosław Dimitrow

Po pożarze tartaku w Szybowicach wojewoda zlecił sprawdzenie całego systemu przeciwpożarowego. Pierwsze wyniki kontroli: większość hydrantów jest sprawna, ale są i takie, które pilnie trzeba wymienić.

Polecenie od wojewody trafiło do gmin jeszcze w sierpniu, czyli zaraz po tym, jak spłonął tartak w Szybowicach niedaleko Prudnika. Opolskie samorządy muszą przetestować ok. 10 tys. hydrantów. Sprawdzane jest nie tylko to, czy są one skorodowane, ale także, jaki przepływ wody i ciśnienie zapewniają (w miastach musi być wyższe niż na wsiach) oraz czy strażacy mogą się do nich podłączyć. W niektórych miejscach w regionie wciąż bowiem można natknąć się na hydranty sprzed II wojny światowej, do których strażacy nie mogą się podłączyć z powodu innego rodzaju złącza.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.