Helen Mazanova z Ukrainy, blogerka, która zakochała się w Opolu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Sławomir Draguła

Helen Mazanova z Ukrainy, blogerka, która zakochała się w Opolu

Sławomir Draguła

Helen Mazanova jest ukraińską blogerką mieszkającą i pracującą od ponad czterech lat w Opolu. Jej blog zdobył wśród Ukraińców mieszkających w Polsce wielką popularność.

Kilka dni temu Rosja staranowała dwa ukraińskie okręty na Morzu Azowskim, sytuacja jest tam bardzo napięta. Trudno w tej sytuacji nie zapytać: jak pani odbiera to, co dzieje się teraz na Ukrainie.
Dla mnie ten temat jest naprawdę bardzo ciężki. W poniedziałek wprowadzony został stan wojenny i niestety moje rodzinne miasto - Chersoń, które leży nad Morzem Czarnym - również jest nim objęte. Zostali tam moi rodzice, rodzina, przyjaciele, bardzo się o nich martwię i boję. Mam nadzieję, że wszystko się jak najszybciej wyjaśni i nie dojdzie do eskalacji konfliktu.

Kiedy tu przyjechaliśmy, było bardzo mało informacji dla obcokrajowców, gdzie pójść, żeby coś załatwić, jak to zrobić, ile to zajmuje czasu, ile kosztuje itd. Nam pomogli znajomi, ale nie wszyscy ich tu mają. Dlatego postanowiłam pomóc ludziom, którzy nie mieli tak dobrze jak my. Nie chciałam, by brak wiedzy, czy jakiegoś dokumentu, wpłynął na to, że osoba, która szuka w Polsce lepszego życia, musiała stąd wyjechać. Takie były początki.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.