Tomasz Wersocki/Marek Nienartowicz

Harcerską nie przejedziemy

Kierowcy przez miesiąc nie będą mogli jechać częścią Szosy Chełmińskiej Fot. Sławomir Kowalski Kierowcy przez miesiąc nie będą mogli jechać częścią Szosy Chełmińskiej
Tomasz Wersocki/Marek Nienartowicz

„Nowości” sprawdziły, jak funkcjonuje północna część Torunia po wczorajszym zamknięciu Szosy Chełmińskiej.

Wczoraj jeszcze przed godziną 8, czyli w czasie porannego szczytu, samochody jechały według starych zasad. Wszystko uległo zmianie o godzinie 9.

Miesiąc poza Szosą

Zamknięcie Szosy Chełmińskiej na odcinku między ulicami Polną a Harcerską przez pierwsze godziny nie spowodowało większych utrudnień. Prawie wszyscy kierowcy jechali objazdem ulicami Polną, Legionów i Długą zgodnie z nowym oznakowaniem. Więcej samochodów oczekujących na zielone światło pojawiło się tylko przed skrzyżowaniem Szosy Chełmińskiej z ulicy Żwirki i Wigury.

Jednocześnie otwarty został dla ruchu, zamknięty przez ostatnie miesiące z powodu przebudowy, odcinek ulicy Polnej między Szosą Chełmińską a Szosą Okrężną.

Okazało się, że częste informacje o zmianach, zamieszczane m.in. w „Nowościach”, nie do wszystkich trafiły albo nie wszyscy poważnie je potraktowali. Nie brakowało bowiem kierowców, którzy jechali zgodnie ze starym nawykiem lub wskazaniami GPS-u.

Betonowe zapory

Na przykład jadący Szosą Chełmińską od centrum w stronę Wrzosów zbyt późno orientowali się, że jej fragment jest zamknięty dla ruchu. Skręcali więc w prawo w Harcerską i nią próbowali przedostać się do ulicy Legionów. Czekała ich jednak niespodzianka. Na końcu Harcerskiej, tuż przed ul. Legionów, przejazd blokują betonowe zapory. Kilka lat temu ustawiła je spółdzielnia mieszkaniowa, mająca tu swoje budynki.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Wersocki/Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.