Artur Drożdżak

Gwałciciel mścił się za relację z matką. Nowa Huta działała niczym magnes

Po serii ataków w Nowej Hucie kobiety były przerażone. Jacek Ś. - okrzyknięty wampirem - w końcu wpadł. Okazało się, że krzywdził kobiety już w prze Fot. Repro. Artur Drożdżak (3) Po serii ataków w Nowej Hucie kobiety były przerażone. Jacek Ś. - okrzyknięty wampirem - w końcu wpadł. Okazało się, że krzywdził kobiety już w przeszłości
Artur Drożdżak

Gdyby dziś zaatakował, znalazłby się w rejestrze sprawców przestępstw seksualnych, ale 30 lat temu nikt nie myślał o podawaniu nazwisk i ujawnianiu wizerunku takich gwałcicieli. Wracamy do sprawy Jacka Ś. zawartą w zakurzonych aktach spoczywających w archiwum Sądu Okręgowego w Krakowie.

Dorota wracała do domu, gdzie z kolacją czekał już na nią mąż. Dochodziła godzina 22.00, gdy wysiadła z tramwaju nr 4 i ruszyła w głąb osiedla II Pułku Lotniczego w Nowej Hucie. Był chłodny wieczór, dookoła żywego ducha, cisza. Blask lamp z okien pobliskich bloków nie docierał do ścieżki, którą 26-latka przemierzała szybkim krokiem. Gdy pokonała 100 m od przystanku, poczuła mocny uścisk na szyi. Duszona, powoli traciła przytomność, ale była jeszcze świadoma, że bandyta ciągnie ją w krzaki. Próbowała krzyczeć, niestety z jej ust dobył się tylko cieniutki pisk. Napastnik tak unieruchomił jej głowę, że nie mogła się obrócić i spojrzeć mu w oczy. Nagle z oddali dało się słyszeć jakieś głosy, a wówczas mężczyzna siłą przycisnął głowę ofiary do ziemi. Przypadkowe osoby wyraźnie spłoszyły napastnika. Po chwili, niczym duch, zniknął bez śladu.

Wpadka dusiciela

Dorota wyszła z krzaków, gdy dwaj przechodnie zapytali ją, czy nie padła ofiarą napadu. Gdy potwierdziła, dwaj kolejni panowie przyprowadzili mężczyznę i zapytali, czy poznaje drania. Nie była pewna, bo w tracie zajścia sprawca cały czas krył się za jej plecami.

Mężczyźni w ciemności usłyszeli podejrzane głosy, poświecili latarką i wybiegł człowiek, którego po pościgu we czterech z trudem obezwładnili. Odgrażał się im, że użyje noża, był agresywny i domagał się, aby go uwolniono.

Czytaj więcej:

 • Jak wyglądało dzieciństwo mężczyzny?
 • Jaka była opinia seksuologa?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

200,00 320,00

Kup wyjątkowy pakiet: prenumerata cyfrowa na 180 dni z biletami na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju!

Kup teraz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.