Grypa szaleje. Kaszlesz, kichasz? Zostań w domu i nie zarażaj innych!

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Grypa szaleje. Kaszlesz, kichasz? Zostań w domu i nie zarażaj innych!

Iwona Kłopocka-Marcjasz

W ostatnim tygodniu na Opolszczyźnie na grypę i choroby do niej podobne zachorowało ponad 4200 osób. Zapełnił się oddział chorób zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego.

- Od kilku dni widać, że grypa się rozszalała. Przyjęliśmy kilkanaście osób z grypą i zapaleniem płuc. Najgorzej z chorobą radzą sobie osoby starsze, cierpiące na choroby przewlekłe, zwłaszcza na przewlekłe zapalenie oskrzeli i astmę oskrzelową. Ale grypa nie oszczędza żadnej grupy wiekowej. Mieliśmy też dwudziestoparolatka z 40-stopniową gorączką - mówi dr Wiesława Błudzin, ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych SW w Opolu.

 • Kaszląca i kichająca osoba rozpryskuje wirusa na ok. 1,5 metra. Może w ten sposób zarazić nawet kilkanaście osób ze swego otoczenia.
 • Co grozi, gdy przechodzisz grypę?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.