Andrzej Galczak

Grypa? Jeszcze nie jest źle. Ale sezon dopiero się zaczyna. Obawiać się powinniśmy nie tylko tej choroby

Przed sezonem jesienno zimowym lub wyjazdem warto się zaszczepić Fot. Wojciech Alabrudziński Przed sezonem jesienno zimowym lub wyjazdem warto się zaszczepić
Andrzej Galczak

Nadchodzi sezon grypowy, jednak nie tylko ta choroba może wystąpić na naszym terenie. Często sami wybieramy się w miejsca, gdzie istnieje ryzyko zarażenia się groźną chorobą. Można temu zaradzić.

Jesień na ogół kojarzy nam się z przeziębieniami i grypą. Jednak aura jeszcze nam sprzyja, ale przecież nadejdą słotne i chłodne dni, a co za tym idzie, jak pokazują minione lata, także wzrośnie liczba chorych.

- Od początku września zgłoszono nam trzy przypadki infekcji grypopodobnych - mówi Karolina Nynca-Jankowska, rzecznik włocławskiego sanepidu. – Przełom września i października, to bardzo dobry okres żeby się zaszczepić przeciwko grypie. Warto udać się do lekarza i sprawdzić, czy nie mamy przeciwskazań do szczepienia.

Więcej o sytuacji epidemiologicznej - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.