Grabaż: Grunt w tym, żeby nie przegryzać sobie gardeł [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Cyprian Lakomy

Grabaż: Grunt w tym, żeby nie przegryzać sobie gardeł [ROZMOWA]

Cyprian Lakomy

Nie potrafię zgodzić się na to, by znów rządzili nami ludzie, którzy niczego nie rozumieją i dlatego wszystkiego zakazują - mówi Krzysztof "Grabaż" Grabowski.

Za starzy na fajki i kawę – śpiewasz na nowej płycie. To chyba również o Tobie. Z biegiem lat indeks rzeczy zakazanych się powiększa? A może nie jesteś wobec siebie zbyt rygorystyczny?

Krzysztof "Grabaż" Grabowski: Ja się rygoryzmu wyzbywam kiedy się da, natomiast mój organizm jest innego zdania. Toczymy taką małą prywatną wojenkę. Raz na górze jest moje, raz organizmu. Przyznam jednak szczerze, że im dalej w las, tym ta walka staje się coraz bardziej nierówna.

Ale na kibicowanie za stary się nie czujesz. Nie znam się na piłce nożnej, ale recenzje meczów, które regularnie publikujesz na Facebooku, czytam z zaciekawieniem.

Oglądanie meczów to w zasadzie jedyna rozrywka, do której potrzebuję telewizora.

Rozumiem, że wczoraj nie mogłem się do Ciebie dodzwonić, bo oglądałeś reprezentację (rozmawiamy dzień po wygranym meczu Polska – Czarnogóra, który zapewnił naszej drużynie awans do mundialu w Rosji – przyp. red.)?

Oczywiście. Często syn zaprasza kumpli i oglądamy piłkę w większym gronie. To ma swój urok. Pamiętam, że swoje pierwsze mistrzostwa świata, w 1974 r. w Niemczech, też oglądałem w większym takim rodzinnym gronie. Z kolei te w 1986 r. - na małym telewizorku z ekipą z akademika. Dziś po latach wracam do tej fajnej tradycji wspólnego przeżywania sportowych emocji. Choć bardzo lubię też oglądać sam.

Grabaż: Grunt w tym, żeby nie przegryzać sobie gardeł
Adrian Wykrota Grabaż: Wyjeżdżaliśmy w czasie zaborów i stanu wojennego, a gdy nadchodzi czas rewanżu, chcemy wyciągać siekiery i zabijać

Właśnie wydałeś nową płytę ze Strachami Na Lachy. „Przechodzień o wschodzie” wychodzi cztery lata po poprzedniczce. To chyba najdłuższa przerwa między nagraniami, jaką sobie w dotychczasowej działalności zafundowaliście.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Cyprian Lakomy

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.