Góra św. Anny. Brakuje 6 milionów na remont pomnika i amfiteatru

Czytaj dalej
Fot. Fot. radosław dimitrow
Radosław Dimitrow

Góra św. Anny. Brakuje 6 milionów na remont pomnika i amfiteatru

Radosław Dimitrow

Strzeleckie starostwo, które zarządza annogórskimi zabytkami w imieniu Skarbu Państwa, zawiesiło planowaną inwestycję. Powód? Zbyt duże koszty, które nijak mają się do funduszy, którymi dysponuje samorząd.

Sprawa remontu jednego z najważniejszych zabytków Opolszczyźny sięga 2015 roku. Wtedy strzeleckie starostwo we współpracy z gminą Leśnica zaprezentowało koncepcję remontu Góry św. Anny. Plany były bardzo ambitne, bo poza odnowieniem Pomnika Czynu Powstańczego i amfiteatru zakładano m.in. remont dróg dojazdowych, ścieżek, rynku, a także parkingów. Szczególnie ważne miały być prace w amfiteatrze, który z roku na rok był w coraz gorszym stanie. Koszt inwestycji oszacowano na 40 mln zł.

Jaki jest nowy plan na remont na Górze św. Anny?

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.