Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Katarzyna Gajdosz-Krzak

GOPR szuka ratowników, ale młodzi nie mają czasu na służbę w górach

Chętni do służby w Grupie Krynickiej GOPR muszą zdać egzamin z umiejętności jazdy na nartach. Jeżeli się uda, czeka ich szereg szkoleń, podczas których Fot. arch. Grupy krynickiej GOPR Chętni do służby w Grupie Krynickiej GOPR muszą zdać egzamin z umiejętności jazdy na nartach. Jeżeli się uda, czeka ich szereg szkoleń, podczas których będą podnosili swoje kwalifikacje
Katarzyna Gajdosz-Krzak

Krynicka Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego boryka się z poważnymi brakami kadrowymi. Choć ratowników ma ponad 200, to osób, które mogą brać udział w akcjach, jest o wiele mniej. Do sprawnego działania potrzebne jest wzmocnienie o 30-40 ochotników.

- To nie jest służba, na której można zarobić. Wręcz przeciwnie, wymaga wielu wyrzeczeń i poświęcenia. Uratowania komuś życia nie da się jednak porównać do żadnej wypłaty pieniężnej. Jeśli ktoś tego nie przeżył, nie zrozumie idei, dla której ludzie chcą być ratownikami ochotnikami - mówi Michał Słaboń, naczelnik Grupy Krynickiej GOPR, zachęcając do wzięcia udziału w naborze.

Egzamin wstępny odbędzie się 10 marca. Kandydaci na ratowników będą musieli się wykazać umiejętnością jazdy na nartach oraz wiedzą z topografii Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Przejdą również krótki test kondycyjny.

- W przypadku innych służb każdy chętny może przyjść i zostanie przyjęty jako kandydat. Dopiero później przechodzi etap szkoleń, które kwalifikują go do służby. U nas jednak pewnymi umiejętnościami i wiedzą trzeba się wykazać już na samym początku - mówi Michał Słaboń.

W tym między innymi upatruje coraz mniejszą liczbę nowych ratowników GOPR.

Czytaj więcej:

 • Ilu ratowników liczy obecnie Grupa Krynicka GOPR?
 • Jak zostać ratownikiem?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Gajdosz-Krzak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.