Gmina Supraśl, Wasilków i Czarna Białostocka. Chcą wybudować targowiska

Czytaj dalej
Fot. Urząd w Supraślu
Julita Januszkiewicz

Gmina Supraśl, Wasilków i Czarna Białostocka. Chcą wybudować targowiska

Julita Januszkiewicz

Takie plany mają gminy Supraśl, Wasilków oraz Czarna Białostocka. Starają o dotacje na targowiska.

Ponad 928 tys. zł - o taką kwotę w urzędzie marszałkowskim ubiega się gmina Supraśl. W planach ma bowiem budowę targowiska przy Rynku Kościuszki.

- Pozwoli to nam na promocję produktów lokalnych na rynku lokalnym - uważa Marek Skrypko, kierownik referatu ds. projektów UE oraz uzdrowiska w supraskim magistracie. Inwestycja zakłada budowę nawierzchni, modernizację oświetlenia, a także montaż małej architektury, sanitariatów i składanych straganów.

Wszystko ma być gotowe w 2018 roku, oczywiście jeśli gmina dostanie unijną dotację. Prace mają kosztować ponad 1,4 mln zł.

W konkursie oprócz Supraśla bierze także udział 14 innych gmin, które razem starają się o blisko 14 mln zł dotacji. Gmina Wasilków na budowę lokalnego rynku przy ul. Polnej ubiega się ponad 1 mln zł dotacji. - Można byłoby tutaj też organizować imprezy - dodaje Piotr Bujwicki, wiceburmistrz Wasilkowa.

Natomiast gmina Czarna Białostocka liczy na ok. 2 mln zł wsparcia. Za te pieniądze chce wyremontować swoje targowisko. - Należy ten teren utwardzić, osuszyć, wybudować kanalizację - wylicza Jacek Chrulski, burmistrz Czarnej Białostockiej.

Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.