Gmina Strzelce Opolskie wymienia ogrzewanie w starych kamienicach

Czytaj dalej
Fot. DIM
Radosław Dimitrow

Gmina Strzelce Opolskie wymienia ogrzewanie w starych kamienicach

Radosław Dimitrow

Stare piece kaflowe w mieszkaniach komunalnych w Strzelcach Opolskich będą zastąpione ogrzewaniem gazowym. Inwestycje są bardzo kosztowne, dlatego cały proces potrwa wiele lat.

Piece kaflowe zamontowane w strzeleckich mieszkaniach pamiętają czasy głębokiego PRL-u. Niestety to wciąż najczęstsze źródło ciepła w lokalach komunalnych.

W zwartej, miejskiej zabudowie piece przyczyniają się do powstawania smogu. Ze względu na emisję dymu do środowiska, a także bezpieczeństwo mieszkańców, gmina zaczęła wymieniać źródła ogrzewania na nowsze. Tam, gdzie jest to możliwe wstawiane są piecyki gazowe, a gdzie nie ma takiej możliwości, dwa lub trzy piece zastępowane są jednym z kilkoma grzejnikami.

W ostatnich miesiącach gmina Strzelce Opolskie zmodernizowała w ten sposób 25 mieszkań, ale będą kolejne tego typu inwestycji.

- W tym roku planujemy wymianę źródeł ogrzewania w podobnej ilości lokali - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich.

W ubiegłym roku gmina przeznaczyła na ten cel 300 tys. złotych. Koszt modernizacji ogrzewania w jednym lokalu to średnio 12 tys. zł.

Inwestycje prowadzone są zazwyczaj w mieszkaniach w momencie, gdy zmieniają się lokatorzy.

Radosław Dimitrow

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.