Gmina Kędzierzyn-Koźle wzięła unijną dotację na "zahamowanie spadku powierzchni terenów zielonych". I wycięła za nią drzewa

Czytaj dalej
Fot. Facebook, Fundacja Wiedzieć Więcej
Tomasz Kapica

Gmina Kędzierzyn-Koźle wzięła unijną dotację na "zahamowanie spadku powierzchni terenów zielonych". I wycięła za nią drzewa

Tomasz Kapica

Z Parku Lotników w Kędzierzynie-Koźlu zniknęło wiele okazałych sosen. Wszystko w imię "poprawy jakości środowiska miejskiego". Część mieszkańców jest oburzona i wskazuje na brak logiki. Urzędnicy tłumaczą z kolei, że w parku powstanie wrzosowisko, a cały teren będzie piękniejszy.

Gmina Kędzierzyn-Koźle pozyskała ponad 4 miliony złotych unijnych pieniędzy na poprawę jakości środowiska miejskiego. Jednym z przewidzianych zadań za te pieniądze jest rewitalizacja Parku Lotników na osiedlu Blachownia, która właśnie trwa. Jak można przeczytać na tablicy informacyjnej oznaczonej logo Unii Europejskiej, celem projektu jest "zahamowanie spadku powierzchni terenów zielonych".

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.