Głogów: Można dostać w głowę!

Czytaj dalej
Fot. Kacper Chudzik
Kacper Chudzik

Głogów: Można dostać w głowę!

Kacper Chudzik

Rozlatujący się budynek po koszarach pokazał, że może być niebezpieczny dla przechodniów. Na chodnik posypały się dachówki!

- Teraz to strach tu chodzić, zwłaszcza z dzieckiem – mówi pani Katarzyna, którą spotkaliśmy przy ul. Wojska Polskiego, na wysokości budynków po jednostce wojskowej. Takie słowa były reakcją na widok dachówek i fragmentu elewacji, które odpadły niedawno od starych bloków i poleciały na chodnik. Przypomnijmy: większość bloków na tym terenie jest własnością miasta. Jednak budynek, z którego poleciał gruz wciąż należy do Agencji Mienia Wojskowego. Mimo kilku przetargów wciąż nie znalazł się chętny na jego kupno. Nie oznacza to jednak, że miasto nie podejmie interwencji w tej sprawie.

– Nieważne czyj jest ten budynek, ważne, że mogło stać się coś złego. Będziemy apelować do AMW o zabezpieczenie obiektu, tak, żeby nic nie zagrażało przechodniom – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz. – Jeśli chodzi o nasze budynki, na tym terenie to planujemy rozpocząć rozbiórkę części z nich, aby przygotować teren pod budowę kolejnych bloków TBS.

Mieszkańcy przyznają, że budynek jest w złym stanie

- Tego się przecież można było spodziewać, że kiedyś coś poleci na chodnik. I tak dobrze, że to tylko parę dachówek było. Przecież te budynki są w fatalnym stanie. Codziennie jeżdżę stąd do pracy i z bólem serca na to patrzę. Szkoda takich budynków, bo przecież te, które zostały na terenie jednostki wojskowej, tak ładnie odremontowano – mówi nam pan Kazimierz.

Dachówki i część elewacji spadła na pobliski chodnik.
Kacper Chudzik Dachówki i część elewacji spadła na pobliski chodnik.

Nie tylko jednak te bloki stanowią w Głogowie zagrożenie. Fragmenty konstrukcji spadły też z wieży ratuszowej. Ta jednak ma zostać otynkowana jeszcze w tym roku, co powinno rozwiązać problem. Rada miejska na wniosek prezydenta przyznała już pieniądze na ten cel.

Kacper Chudzik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.