Ginekologia. Żadna inna dyscyplina medyczna nie daje tak wielkiej wdzięczności pacjentek

Czytaj dalej
Fot. 123rf.com
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Ginekologia. Żadna inna dyscyplina medyczna nie daje tak wielkiej wdzięczności pacjentek

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Rozmowa z dr. hab. n. med. Januszem Kubickim, ginekologiem-położnikiem, członkiem opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

Dziś lekarze skupieni w opolskim oddziale Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego obchodzą szczególny jubileusz...
To będzie nasze pięćsetne zebranie. Takim jubileuszem nie może się pochwalić chyba żadna organizacja w Polsce. Spotykamy się regularnie i bardzo dokładnie liczymy nasze spotkania. Robiliśmy to nawet w okresie stanu wojennego. PTG było jedynym towarzystwem, które miało zgodę na spotykanie się co miesiąc.

"Kilkadziesiąt lat temu, gdy do lekarza przychodziła kobieta płacząca, że nie może mieć dzieci, to właściwie byliśmy bezradni. Jeśli natura coś popsuła, to nie umieliśmy tego naprawić. Mogliśmy właściwie zrobić jedno - sprawdzić drożność jajowodów i tyle. Obecnie laparoskopowo oglądamy jajniki i sprawdzamy, czy zachodzi w nich owulacja. Jeśli nie, to można jajniki stymulować do produkcji komórek jajowych" - mówi dr. hab. n. med. Janusz Kubicki. 

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.