Gabriel Murawski, 21-letni amator astronomii, odkrył planetę pozasłoneczną

Czytaj dalej
Fot. SOTES, Gabriel Murawski / Facebook
Magdalena Siemińska

Gabriel Murawski, 21-letni amator astronomii, odkrył planetę pozasłoneczną

Magdalena Siemińska

Ma zaledwie 21 lat, a na swoim koncie już jedno z większych osiągnięć. Gabriel Murawski przez ponad połowę swojego życia interesuje się astronomią do tego stopnia, że udało mu się odkryć planetę.

Pochodzi z Suwałk. Na co dzień studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku stomatologię. Jednak jego największa pasja znacznie odbiega od medycyny. Interesuje się bowiem astronomią.

- Myślę, że moje zainteresowania mogę ciekawie połączyć. Stomatologiem będę w dzień, a niebo będę obserwować w nocy - opowiada Gabriel Murawski.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.