Frankenkurczakom pękają kości, a norki wariują w klatkach

Czytaj dalej
Fot. Fot. archiwum
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Frankenkurczakom pękają kości, a norki wariują w klatkach

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Pochodząca z Namysłowa Dobrosława Gogłoza, absolwentka II LO w Opolu i anglistyki na Uniwersytecie Opolskim jest prezeską Otwartych Klatek - prozwierzęcej organizacji uznanej za jedną z najskuteczniejszych na świecie. I jedynej, powstałej w Polsce, która ma charakter międzynarodowy.

Chcecie otworzyć wszystkie klatki i wypuścić żyjące w nich zwierzęta?
Chcemy zmienić los zwierząt hodowlanych. Wierzymy, że to jest możliwe, a zwierzęta hodowlane nie muszą cierpieć tak strasznie, jak cierpią. Robimy wszystko, by zbliżyć się do tego celu. Zabiegamy zarówno o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, jak i prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków, w jakich żyją te zwierzęta.

Sieci handlowe rezygnują ze sprzedaży jaj klatkowych, choć są najtańsze. Polacy przy zakupie jaj już nie kierują się ceną.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.