Fotowoltaika: dlaczego warto postawić na własną elektrownię słoneczną?

Czytaj dalej
Fot. materiały partnera
RK

Fotowoltaika: dlaczego warto postawić na własną elektrownię słoneczną?

RK

W całej Polsce rośnie zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi. Dlaczego? Z jednej strony: rosną ceny energii elektrycznej, z drugiej: koszty instalacji są coraz niższe. Sprawdźcie, dlaczego warto zainwestować we własną elektrownię słoneczną. Jedną z najczęściej wybieranych w województwie lubelskim firm jest Zielona Energia Sp. z o.o. oferująca wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw oraz rolników. Atutem firmy jest regionalne działanie i bazowanie na komponentach o najwyższej jakości.

Czy opłaca się zainwestować w fotowoltaikę?

Koszt instalacji fotowoltaicznej to wydatek od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Czy taka inwestycja może się zwrócić? Jak twierdzi Olga Wysokińska – specjalista ds. rozwoju firmy Zielona Energia Sp. z o.o. „Tak, jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki. Przed wykonaniem projektu instalacji fotowoltaicznej należy przeprowadzić szczegółowy audyt, w którym uwzględnione zostanie między innymi średnie zużycie energii w gospodarstwie. Na podstawie zgromadzonych danych można dobrać odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej. W efekcie instalacja generuje spore oszczędności i zaspokaja zapotrzebowanie na prąd, a inwestycja zwraca się już po kilku latach użytkowania”.

W roku 2020 zauważono znaczny spadek cen modułów i komponentów fotowoltaicznych. Utrzymanie tego trendu spodziewane jest przynajmniej do końca 2021 roku, dlatego zakup fotowoltaiki w najbliższym czasie będzie niezwykle korzystny.

Czy fotowoltaika rzeczywiście generuje oszczędności?

Wytwarzanie energii na własny użytek pozwala konsumentom ograniczać wydatki, a tym samym gromadzić spore oszczędności. Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna zaspokaja w pełni lub przynajmniej w dużej części zapotrzebowanie na energię elektryczną. Koszt utrzymania instalacji fotowoltaicznej jest niewielki, a rachunki za prąd ulegają znacznemu obniżeniu już od początku jej użytkowania. „ Firma, której jestem właścicielem wspiera ekologiczne rozwiązania, stąd decyzja o zakupie fotowoltaiki. Jako, że przedsiębiorstwo generuje bardzo duże zużycie energii wybór ten okazał się przełomowy: rachunki za energię uległy znacznemu obniżeniu, a oszczędności wzrosły. Fotowoltaika to bez wątpienia innowacyjna i przyszłościowa inwestycja .” – mówi p. Lucjan Staniszewski właściciel centrum dystrybucji mięsa i wędlin Publimar

Fotowoltaika, a ochrona środowiska

Inwestycja w fotowoltaikę jest korzystna nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także ekologicznym. Bazowanie na odnawialnym źródle energii jakim jest słońce, pozwala ograniczyć wykorzystanie paliw kopalnych, których użytkowanie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza i całego środowiska. Jak mówi Piotr Pacek prezes firmy Zielona Energia Sp. z o.o. fotowoltaika to skuteczne narzędzie do wprowadzania zrównoważonego rozwoju. „Środowisko, w którym żyjemy, wymaga od nas – konsumentów – działań ochronnych. Studia na kierunku Ochrony Środowiska pozwoliły mi zrozumieć ten problem od podstaw, dlatego dziś oferuję swoim klientom wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne, które pomagają dbać o naszą planetę”.

Biorąc pod uwagę wzrastający popyt na fotowoltaikę z pewnością nie warto zbyt długo czekać z podjęciem decyzji o zakupie instalacji.

Fotowoltaika, instalacje fotowoltaiczne Lublin, Mój Prąd - Zielona Energia

RK

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.