Sławomir Draguła

Firma z Falmirowic kupiła budynek po sanatorium w Suchym Borze, politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą wyjaśnień w sprawie transakcji

Firma z Falmirowic kupiła budynek po sanatorium w Suchym Borze, politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą wyjaśnień w sprawie transakcji
Sławomir Draguła

Firma z Falmirowic w gminie Chrząstowice kupiła budynki po byłym sanatorium dla dzieci w Suchym Borze. Jak mówią władze województwa, nowy właściciel chce tam prowadzić podobną działalność. Wątpliwości co do transakcji mają natomiast politycy PiS.

Nieruchomość po dawnym sanatorium dla dzieci w Suchym Borze została sprzedana za 845 tys. zł, a nabywcą jest prywatna firma z siedzibą w Falmirowicach.

- Dużo wskazuje na to, że jest szansa na to, że nowy właściciel będzie prowadził tam działalność taką, która prowadzona była wcześniej - informuje Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego. - Tak deklarował przed podpisaniem umowy, również ja robię wszystko co w mojej mocy, by tak się stało.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.