FC Toruń obronił twierdzę i jest bliżej czołówki [zdjęcia]

Czytaj dalej
Joachim Przybył

Torunianie wciąż są niepokonani we własnej hali. Po dwóch miesiącach czekania znowu wygrali i gonią czołówkę Futsal Ekstraklasy.

Goście są wyżej notowani w tabeli, ale nie zdążyli dobrze poznać hali na św. Józefa, gdy przegrywali 0:3. Gospodarzom wystarczyło 10 minut do strzelenia trzech goli, a bramkarza Nbit pokonali kolejno Krzysztof Elsner, Karol Czyszek i Marcin Mikołajewicz.

Goście co prawda jeszcze przed przerwą dwa razy pokonali Nicoale Neagu, ale w drugiej połowie torunianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Swojego drugiego gola strzelił Mikołajewicz, dzięki czemu wciąż jest współliderem klasyfikacji strzelców w ekstraklasie. Ma na koncie 16 trafień, tyle samo co Oleksandr Bondar z Red Devils Chojnice.

FC Toruń - Nbit Gliwice 6:2 (4:2)

Bramki: 1:0 Elsner (5), 2:0 Czyszek (6), 3:0 Mikołajewicz (10), 3:1 Czech (11), 4:1 Czyszek (17, przedłużony rzut karny), 4:2 Dewucki (20), 5:2 Mikołajewicz (25), 6:2 Suchocki (38)
FC: Neagu (39. Romanowski) - Czyszek (żk), Pelc (żk), Szczepaniak, Morozow - Suchocki (żk), Wojciechowski, Elsner, Mikołajewicz - Kieper, Wołoszyn oraz Naparło - Świtoń.

W innych meczach: AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Red Dragons Pniewy 4:4, Omega Gliwice - Gatta Zduńska Wola 3:3, Gwiazda Ruda Śląska - Chrobry Głogów 1:0, Pogoń 04 Szczecin - Clearex Chorzów 2:0, Red Devils Chojnice - Rekord Bielsko-Biała 6:6. W tabeli prowadzi Gatta - 28 pkt. FC jest 6. z dorobkiem 19 pkt.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.