Rajmund Wełnic

Farmy słoneczne w powiecie szczecineckim. W Parsęcku powstanie trzecia

Farma fotowoltaiczna w podszczecineckim Turowie, składa się na nią 3214 paneli słonecznych, w Parsęcku będzie ich 2100 Fot. Rajmund Wełnic Farma fotowoltaiczna w podszczecineckim Turowie, składa się na nią 3214 paneli słonecznych, w Parsęcku będzie ich 2100
Rajmund Wełnic

Przy kopalni kruszyw w Parsęcku koło Szczecinka powstanie trzecia już w powiecie farma fotowoltaiczna. Pomoże Unia Europejska.

Większość mieszkańców Szczecinka i okolic kojarzy zapewne żwirownię koło Par-sęcka za sprawą wielkiej góry piasku widocznej z daleka. Jest szansa, że teraz jej znakiem rozpoznawczym będzie farma fotowoltaiczna. Zbuduje ją spółka Kopalnia Surowców Mineralnych S. Mroczek T. Szczepańskich, która zna co dzień zajmuje się głównie wydobyciem i uszlachetnianiem kruszyw budowlanych i drogowych. Farma stanie na terenie żwirowni.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.