Piotr Kallalas

E-recepty to tylko wycinek wyzwań, które stoją przed ochroną zdrowia

E-recepty wejdą w życie na początku stycznia. Dla osób starszych może to być spore utrudnienie. I tak potrzebny będzie... papier? Fot. 123rf E-recepty wejdą w życie na początku stycznia. Dla osób starszych może to być spore utrudnienie. I tak potrzebny będzie... papier?
Piotr Kallalas

Rewolucja związana z wprowadzeniem systemu elektronicznych recept z pewnością będzie jednym z największych wyzwań polskiego sektora ochrony zdrowia w zbliżającym się roku. W cieniu cały czas pozostają jednak dobrze znane problemy z finansowaniem świadczeń, kolejkami do specjalistów czy dostępnością leków.

Po wielu latach dyskusji na temat potrzeby cyfryzacji usług medycznych wreszcie doczekaliśmy się przełomu, z którego mają skorzystać chorzy. Półtora roku temu w ramach pilotażu w Siedlcach wystawiono pierwszą elektroniczną receptę. Obecnie system jest uruchamiany w całym kraju.

- Wprowadzając e-recepty poprawiamy bezpieczeństwo pacjentów. E-recepta pozwoli lekarzowi zaoszczędzić czas i poświęcić go na rozmowę z pacjentem - przekonywał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Kallalas

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.