Iwona Kłopocka-Marcjasz

Elektryczne drzewko młodych wynalazców z Opola

Dawid Knapik (obecnie student Politechniki Wrocławskiej) i Łukasz Kampa nie tylko zdobyli srebrny medal na IWIS 2017. Są też laureatami Olimpiady Wiedzy Dawid Knapik (obecnie student Politechniki Wrocławskiej) i Łukasz Kampa nie tylko zdobyli srebrny medal na IWIS 2017. Są też laureatami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Uczniowie „Gzowskiego” z Opola przywieźli srebrny medal z Międzynarodowej Wystawy Wynalazków. To kolejny sukces szkoły.

Łukasz Kampa i Dawid Knapik z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Gzowskiego w Opolu pokazali na wystawie w Warszawie Green Tree, czyli drzewo fotowoltaiczne.

- Zaprojektowaliśmy drzewo, stanowiące swoistą małą elektrownię, zasilaną z odnawialnego źródła energii, za pomocą ogniw fotowoltaicznych - wyjaśniają. - Umożliwia ono gromadzenie jej, a następnie przekazywanie do odbiorników energii, takich jak: telefony komórkowe, komputery osobiste, elementy oświetleniowe, wyświetlacze informacyjne, elementy grzejne.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do NTO online

20,00 40,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.