Iwona Kłopocka-Marcjasz

ELA pomaga wybrać studia, po których dobrze się zarabia

W naukach medycznych relatywnie najwięcej w stosunku do lokalnych średnich zarobków zarabiają absolwenci farmacji lub pielęgniarstwa z uczelni we: Wrocławiu, Fot. Archiwum W naukach medycznych relatywnie najwięcej w stosunku do lokalnych średnich zarobków zarabiają absolwenci farmacji lub pielęgniarstwa z uczelni we: Wrocławiu, Gdańsku, Opolu, Warszawie, Poznaniu.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

System Ekonomicznych Losów Absolwentów przekazuje maturzystom informacje o tym, jak powiodło się po stu¬diach ich starszym kolegom. Pokazuje, ile zarabia się po studiach, jak długo młodzi ludzie szukają pracy, czy pracują na etacie itp.

ELA to skarbnica rzetelnych danych na temat wysokości pensji absolwentów polskich uczelni. Do tej pory przeanalizowała już ekonomiczne losy 1,5 mln osób. Jej zadaniem jest pomoc maturzystom w podjęciu właściwego wyboru.

ELA używa wskaźnika, który określa relację średnich zarobków absolwentów danego kierunku do średnich zarobków w ich powiatach zamieszkania. Pozwala więc ocenić, na jakim poziomie rzeczywiście żyje młody człowiek - czy stać go na wynajem lub kupno mieszkania, którego cena w dużej mierze zależy od lokalizacji.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.