Iwona Kłopocka-Marcjasz

Egzamin ósmoklasisty. Docelowo zamiast 9 tylko 4 przedmioty do zdania

W przyszłym roku gimnazjaliści będą mieli 6 egzaminów z 9 przedmiotów, a ósmoklasiści na razie tylko 3 egzaminy. Fot. Archiwum/Anna Grudzka W przyszłym roku gimnazjaliści będą mieli 6 egzaminów z 9 przedmiotów, a ósmoklasiści na razie tylko 3 egzaminy.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

W kwietniu 2019 uczniowie ósmych klas podstawówek po raz pierwszy będą zdawać egzamin stanowiący przepustkę do szkoły średniej. Wygląda na to, że będzie łatwiej, niż na dotychczasowym egzaminie gimnazjalnym.

W okresie przejściowym, czyli przez najbliższe trzy lata szkolne ósmoklasista zdawać będzie tylko trzy przedmioty obowiązkowe: język polski, matematykę i język obcy (ten którego uczył się obowiązkowo w szkole).

Na wiosnę 2022 roku odbędzie się pierwszy egzamin w docelowej formie, czyli z czterech przedmiotów.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.