Sławomir Draguła

Dzięki obwodnicy miasta odetchną mieszkańcy i zabytki

Pokonując jedyny most na Odrze kierowcy tirów muszą przejechać również przez całe centrum Brzegu. Fot. Roman Baran Pokonując jedyny most na Odrze kierowcy tirów muszą przejechać również przez całe centrum Brzegu.
Sławomir Draguła

Około 360 mln zł kosztować ma budowa obwodnicy Brzegu i nowego mostu nad Odrą w ciągu drogi krajowej nr 39. Podpisano już umowę na pierwsze dokumentacje i badania geologiczne.

Opolski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na prace projektowe w sprawie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i koncepcji programowej wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla obwodnicy Brzegu w ciągu drogi krajowej nr 39.

- Opracowanie dokumentacji przygotowawczej to lata 2019 – 2021, a ich szacunkowy koszt to około 2,8 mln zł - informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału GDDKiA.

 • Budowa planowana jest na lata 2022 – 2026. Przewidywany koszt inwestycji to 360 mln zł.

  Obecnie droga krajowa nr 39 przecina centrum Brzegu,  biegnie przez obszar ścisłej ochrony konserwatorskiej obejmującej teren Zamku Piastów Śląskich i w bezpośredniej bliskości ratusza. Dziennie przez miasto przejeżdża tranzytem blisko 900 ciężarówek, co negatywnie wpływa na warunki życia mieszkańców i zabytki, a także zwiększa zagrożenie bezpieczeństwa.
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.