Dziecko upijane w łonie matki ma już do końca życia przechlapane

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Dziecko upijane w łonie matki ma już do końca życia przechlapane

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Co trzecia Polka przyznaje się, że podczas ciąży piła alkohol. Każdego roku rodzi się u nas 9 tysięcy dzieci z zaburzeniami spowodowanymi tym, że mama wypiła o jeden kieliszek za dużo. Właśnie ruszyła kampania społeczna „Kocham. Nie piję”, której celem jest przestrzeganie przed spożywaniem alkoholu w czasie ciąży.

W Głownie urodził się chłopczyk, który miał we krwi 3 promile alkoholu. Jego pijaną w sztok matkę (4 promile) na porodówkę przywiozła babcia dziecka. Kobieta podobno nie zauważyła, w jakim stanie jest córka.

Ciężarna 21-latka w Gołdapi trafiła do szpitala, mając 2,5 promila. Jej dziecko urodziło się też kompletnie pijane - 1,7 promila.

Co FAS robi dziecku - skutki picia alkoholu w ciąży są dramatyczne.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.