Dzieci z Iłowej wiedzą jak oszczędzać!

Czytaj dalej
Fot. SP Iłowa
Kamila Kamiennik

Dzieci z Iłowej wiedzą jak oszczędzać!

Kamila Kamiennik

Za nami kolejna edycja konkursu SKO w Szkole Podstawowej. Tutaj uczniowie wiedzą, jak oszczędzać mądrze i z głową!

Czy Szkolne Kasy Oszczędnościowe, to już relikt przeszłości? Okazuje się, że nie! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Iłowej, już od kilku lat oszczędzają, bo wiedzą, jak to jest ważne.

- Wszystko zaczęło się od jednego spotkania, gdzie przedstawiciele jednego z banków opowiedzieli nam, na czym polega program oszczędzania - mówi Beata Laskowska - Trzeciak, dyrektor Zespołu Szkół w Iłowej. - To bardzo ważne, żeby dzieciaki uczyły się oszczędzania już od najmłodszych lat, a także, żeby miały świadomość, jaką wartość mają pieniądze - dodaje B.Laskowska-Trzeciak.
Blogowanie o oszczędzaniu

Całą akcję koordynuje Katarzyna Kozera i Grażyna Marculewicz. Panie na co dzień uczą swoich uczniów oszczędzania, w bardzo nowoczesny sposób. - Cały projekt Szkolnej Kasy Oszczędnościowej opiera się na aktywności medialnej, min. na prowadzeniu bloga. Dzieci co jakiś czas z naszą pomocą tworzą wpisy, na których udokumentowane jest, jak oszczędzamy w ramach lekcji przedsiębiorczości itp. - mówi Katarzyna Kozera, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Iłowej.

Dzieci wraz z pedagogami w niecodzienny sposób opisują swoje postępy w zbieraniu funduszy na jakiś cel. Podczas zajęć tworzą min. tabliczki oszczędności, gdzie umieszczają w specjalnych okienkach monety. W ten sposób maluchy widzą, ile udało im się zaoszczędzić. Ich trud i zaangażowanie przynosi niespodzianki, które zachęcają uczniów do większej aktywności.

Oszczędzanie się naprawdę opłaca!

Uczniowie co roku biorą udział w konkursie na blog miesiąca. - Oprócz lekcji przedsiębiorczości i nauczania dzieci zbierania pieniędzy, promujemy naszego bloga. Najważniejszą zasadą jest jak największa liczba wejść na naszą stronę. Najlepiej, gdy znajdujemy się w pierwszej 12, wtedy mamy szansę na nagrody za naszą działalność - wyjaśnia K.Kozera.

Oprócz publikacji bloga i działań uczniów, np. sadzenia roślinek, tworzenia tabliczek oszczędnościowych, czy promowania zdrowego stylu życia i ekologii , dzieciaki biorą udział w akcjach charytatywnych, podczas których maluchy promują oszczędzanie.

- Za największą liczbę odsłon uczniowie SP w Iłowej otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, min. gadżety SKO, laptopa i dyplom. Bardzo się cieszymy, że nasza aktywność została nagrodzona. To sukces wszystkich uczniów naszej szkoły i jest to niebywały sukces - dodaje K.Kozera.

Kamila Kamiennik

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.