Dwa roczniki pójdą do szkół. W liceach będzie nawet po 12 klas!

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Dwa roczniki pójdą do szkół. W liceach będzie nawet po 12 klas!

Jarosław Miłkowski

Za pół roku do szkół średnich i branżowych kandydować będzie 20,5 tys. lubuskich uczniów. To ponad dwa razy więcej niż w tym roku szkolnym. By pomieścić absolwentów podstawówek i gimnazjów, szkoły planują organizować lekcje nawet na korytarzach.

1 września 2019 r. nowy rok szkolny w placówkach ponadpodstawowych zacznie ponad dwa razy więcej uczniów niż w latach poprzednich. To efekt reformy oświatowej i tego, że w tym samym czasie do liceów, techników i tzw. zawodówek będą chcieli się dostać uczniowie dwóch roczników – ostatni absolwenci likwidowanych gimnazjów i absolwenci ośmioletnich szkół podstawowych.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.