Sławomir Draguła

Dwa kolejne pociągi Impuls dla Opolszczyzny już się produkują. Przyjadą do nas latem

Do tej pory województwo opolskie odebrało pięć składów typu Impuls, które obsługują trasę pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem i Raciborzem oraz Kędzierzynem-Koźlem, Fot. Sławomir Mielnik Do tej pory województwo opolskie odebrało pięć składów typu Impuls, które obsługują trasę pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem i Raciborzem oraz Kędzierzynem-Koźlem, Opolem, Brzegiem i Wrocławiem.
Sławomir Draguła

Ponad 25 milionów złotych warty jest kontrakt podpisany przez Zarząd Województwa Opolskiego z nowosądeckim Newagiem. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej i budżetu samorządu.

- Dzięki temu w przyszłym roku, a konkretnie późnym latem, na tory wyjadą dwa kolejne składy typu Impuls - mówi Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

Władze regionu podpisały już z producentem pociągów, nowosądeckim Newagiem, aneks do umowy na dostarczenie dwóch dodatkowych impulsów.

Do tej pory Opolskie odebrało pięć składów typu Impuls, które obsługują trasę pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem i Raciborzem oraz Kędzierzynem-Koźlem, Opolem, Brzegiem i Wrocławiem.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.