Karolina Rokitnicka

Duży sukces na Mistrzostwach Świata w Baku

Artur Zakrzewski z burmistrzem Kowalewa Andrzejem Grabowskim (z lewej) i przewodniczącym rady Jerzym Orłowskim. Fot. UM Artur Zakrzewski z burmistrzem Kowalewa Andrzejem Grabowskim (z lewej) i przewodniczącym rady Jerzym Orłowskim.
Karolina Rokitnicka

Mieszkaniec Nowego Dworu Artur Zakrzewski zajął siódme miejsce na Zawodach Pucharu Świata w skokach na trampolinie w Baku w Azerbejdżanie.

Artur jest podopiecznym klubu AZS-AWF Poznań. Na swoim koncie ma liczne sukcesy.Ma klasę Mistrzowską Międzynarodową i jest reprezentantem kadry narodowej Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej. W skokach synchronicznych w 2014 roku na Mistrzostwach Świata w Daytona Beach w USA wraz z Tomaszem Adamczykiem zajęli trzecie miejsce. W ubiegłym roku burmistrz Kowalewa przyznał mu nagrodę za osiągane sukcesy.

Kilka dni temu Artur zaliczył udany start na zawodach w Azerbejdżanie, gdzie zajął siódme miejsce. To najwyższe jego najwyższe osiągnięcie indywidualne w karierze. Miał szansę na wyższą lokatę, jednak spadł z trampoliny. Podczas kwalifikacji zdobył nagrodę za najlepsze wykona- nie układu obowiązkowego. Trzech pozostałych Polaków biorących udział w mistrzostwach uplasowało się poniżej miejsca 30.

- Jestem bardzo szczęśliwy z moich osiągnięć. Finał na Pucharze Świata to nie byle co, mimo iż nie poszedł zbyt dobrze, awansowałem na 7 pozycję. Mało tego zostałem uhonorowany za najlepsze wykonanie ze wszystkich zawodników. I pomyśleć że niedawno byłem jednym z gorszych - napisał Zakrzewski na swoim profilu na Facebooku.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.