Duża i mała polityka zamalowywania problemów [FELIETON ARKADIUSZA KRYSTKA]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Arkadiusz Krystek

Duża i mała polityka zamalowywania problemów [FELIETON ARKADIUSZA KRYSTKA]

Arkadiusz Krystek

Ostatnie wydarzenia – te wielkie i małe, te na szczytach władzy i te dziejące się tuż za rogiem – pokazują, że króluje polityka zamalowywania problemów, jak obrzydliwych napisów na blokach, kamienicach, murach.

Rządowi przyświeca filozofia „da się”. I daje. Rodzicom 500+ (nie na każde dziecko). Da uczniom, seniorom, małym przedsiębiorcom. Coś z „piątki Morawieckiego” wpadnie kobietom za szybkie urodzenie kolejnego dziecka, na leki w ciąży i emeryturę za wychowanie przynajmniej czwórki dzieci.

Tymczasem rodzice dzieci niepełnosprawnych znów protestują. „Obecne świadczenia skazują osoby niepełnosprawne na życie w ubóstwie, wegetację, brak perspektyw na poprawę stanu zdrowia i całkowite wykluczenie z życia społecznego” – napisali do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

„Piątka Morawieckiego” milczy o służbie zdrowia. To jest wyzwanie – nikt nie dał mu rady. Coś się jednak dało... W lutym minister zdrowia Łukasz Szumowski porozumiał się z rezydentami m.in. w sprawie podwyżek ich płac. W poniedziałek w łódzkim szpitalu im. Kopernika zabrakło pielęgniarek. Do pracy nie przyszło kilkanaście z nich. To taki cichy protest w związku z tym, że dało się zapłacić więcej lekarzom. Pacjentów przewożono między oddziałami. Pielęgniarki, które były w pracy, musiały się rozdwoić.

– Dyrektor szpitala zapewnił, że rozmawia z przedstawicielkami pielęgniarek i robi wszystko, by sytuacja wróciła do normy – mówił odpowiedzialny za wojewódzki szpital wicemarszałek Dariusz Klimczak (PSL). Kolejnego dnia w pracy nie było ponad dwudziestu pielęgniarek.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Krystek

W dziennikarstwie od połowy lat 90. XX wieku (praca, współpraca): Radio Bełchatów, Informacyjna Agencja Radiowa, Tygodnik Fakty Bełchatów, Radio Piotrków, Tygodnik 7 Dni Bełchatów, Wiadomości Dnia, Dziennik Łódzki. Zainteresowania zawodowe poparte wykształceniem wyższym z zakresu nauk politycznych: polityka krajowa i samorządowa, a przede wszystkim: systemy wyborcze, prawo wyborcze, ordynacja wyborcza, proces wyborczy, metody wyborcze. Ponadto – mit polityczny, jego rola w kreowaniu polityki, w tym konfliktów końca XX wieku na Bałkanach

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.