Radosław Dimitrow

Drogowcy apelują o wycinkę drzew przy krawędziach jezdni

Drogi z zadrzewionymi poboczami nie wybaczają błędów kierowcom. Zderzenie nawet z niewielkim drzewem najczęściej jest tragiczne w skutkach. Fot. Archiwum Drogi z zadrzewionymi poboczami nie wybaczają błędów kierowcom. Zderzenie nawet z niewielkim drzewem najczęściej jest tragiczne w skutkach.
Radosław Dimitrow

Pod piłę mają pójść topole, które niegdyś były sadzone z myślą o tym, by dawały cień i wyznaczały przebieg drogi. Według Zarządu Dróg Wojewódzkich drzewa te stanowią dziś zagrożenie dla kierowców.

Do gmin dotarły właśnie pisma z opolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w sprawie drzew. Chodzi dokładnie o 1734 topole rosnące blisko krawędzi jezdni w gminach Biała, Krapkowice, Kietrz, Tułowice, Łambinowice i Korfantów.

Wiele z nich posadzono dziesiątki lat temu, gdy ludzie pokonywali trasy pieszo lub bryczkami.

Wiele z nich posadzono dziesiątki lat temu, gdy ludzie pokonywali trasy pieszo lub bryczkami. Drzewa miały latem dawać cień, a zimą wyznaczać przebieg drogi - w szczególności po silnych opadach śniegu. Dziś po tych samych drogach mkną samochody z prędkością ok. 90 kilometrów na godzinę. Mówi się, że takie drogi nie wybaczają błędów kierowcom, zderzenie z drzewem najczęściej jest tragiczne w skutkach.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Radosław Dimitrow

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.