Drogi Krzysztofie, ta książka jest prezentem na Twoje 50. urodziny

Czytaj dalej
Krzysztof Ogiolda

Drogi Krzysztofie, ta książka jest prezentem na Twoje 50. urodziny

Krzysztof Ogiolda

14 grudnia 2019 roku społeczność Śląska Opolskiego pożegnała dr. Krzysztofa Spałka, wybitnego przyrodnika i pięknego człowieka. Tamten akt będzie miał za kilka dni niezwykłą kontynuację. 7 października w Krasiejowie odbędzie się promocja książki „Przerwany lot barwnego motyla. Krzysztofa Spałka, wybitnego przyrodnika, wspominają Przyjaciele”.

Na stu kilkudziesięciu stronach odkrywcę i prekursora stanowiska paleontologicznego w Krasiejowie wspomina kilkanaście osób. Z ich głosów powstał niezwykły portret (wzbogacony dodatkowo przez piekne fotografie) wybitnego botanika, przyrodnika, „człowieka zbudowanego z pasji”. Każdy z tych głosów uświadamia - ledwo parę miesięcy po śmierci - jak wielką stratę ponieśli nie tylko jego jego przyjaciele i współpracownicy, ale i region, w którym mieszkał i którego był miłośnikiem.

 • Ze wspomnień o Krzysztofie Spałku wyłania się portret człowieka mądrego,  wszechstronnego i pracowitego, ale także kruchego.
 • Stres doprowadził w ostatnich latach do przedwczesnej i w kilku przypadkach do samobójczej śmierci wielu polskich naukowców.

 

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Ogiolda

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.