Dr Aneta Lewicka-Chomont, kierownik kliniki okulistyki KSW nr 1 w Rzeszowie: Chodziło o to, by zmieść mnie z powierzchni ziemi

Czytaj dalej
Andrzej Plęs

Dr Aneta Lewicka-Chomont, kierownik kliniki okulistyki KSW nr 1 w Rzeszowie: Chodziło o to, by zmieść mnie z powierzchni ziemi

Andrzej Plęs

Bunt części rezydentów oddziału okulistyki Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie przy ul. Chopina, ich publiczne oskarżenia o mobbing ze strony kierowniczki kliniki, w tle - podsłuchy, sabotaż i groźby. Prawda o tych wydarzeniach i ich kulisy z perspektywy dr Anety Lewickiej-Chomont, kierownika kliniki okulistyki KSW nr 1.

Zarzuty między innymi mobbingu, blokowania specjalizacji, zakaz wpuszczania na blok operacyjny - mniej zorientowani przekonani są, że początkiem pani problemów był zawierający je list lekarzy - rezydentów do zarządu województwa podkarpackiego.

Ów list, pełen nieprawdziwych zarzutów, rezydenci - lekarze wysłali do 37 instytucji publicznych nadzorujących opiekę zdrowotną w Polsce. Taka liczba adresatów sugeruje, że chodziło raczej o to, by zmieść mnie z powierzchni ziemi. Podkreślam, że nie zgadzam się z ani jednym zarzutem z tego listu. Nie znajduję odpowiedzi, dlaczego nigdy wcześniej nie docierały do mnie takie informacje, dlaczego nikt wcześniej nie zgłaszał mi takich problemów? Żaden z tych państwa w trakcie swojej rezydentury nie przyszedł do mnie i nie skarżył się, nie zgłaszał żadnych potrzeb, chociaż jako kierownik kliniki byłam i jestem niezmiennie z tym państwem w kontakcie. Zaznaczam, że ten oszczerczy list podpisała tylko część rezydentów. Najwyraźniej ich stanowiska nie podzielają pozostali rezydenci, ani też pozostały personel naszego oddziału, a gdyby ich wysłuchać, mieliby wiele do powiedzenia na temat zachowania niektórych buntowniczych rezydentów wobec personelu, pacjentów, młodszych kolegów, a nawet siebie nawzajem. Niewłaściwe zachowanie skierowane było nawet wobec specjalistów, którzy pełnią funkcję ich kierowników specjalizacji, pod adresem których padały stwierdzenia „trzeba wytępić te szczury”, „trzeba usunąć tych nierobów” i najłagodniejszy z zestawu: „my tu wprowadzimy nowe porządki”.

Kolejny zarzut: zatrudnia pani w oddziale i daje zarabiać okulistom - operatorom z Lublina, nie daje się pani wykazać „swoim” na oddziale. A na blok operacyjny nie wpuszczała pani rezydentów.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Andrzej Plęs

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Grzegorz C

Jednym z kłamstw tego świata jest to, że jeśli będziesz dobry dla ludzi, oni odwdzięczą się tym samym. To bzdura. Są tacy, którzy czerpią przyjemność z rujnowania innych. Jednak niezależnie od tego, jak zgniłe serca spotykasz, warto być miłym nie po to, aby ktoś ci się odwdzięczał, ale po to by pokazać światu, że człowieczeństwo jednak istnieje.

~ Anna Dymna

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.