Dobra wola władz Białegostoku może pokonać smog

Czytaj dalej
Fot. Piotr Łozowik
Tomasz Mikulicz

Dobra wola władz Białegostoku może pokonać smog

Tomasz Mikulicz

Efektywnie walczyć z pyłami, które nas zabijają, można choćby od jutra. Władze muszą jednak tego chcieć. Taki wniosek płynie z debaty „Jak wygrać ze smogiem?” Wiceprezydent Adam Musiuk zapewnia, że nie tylko ma dobrą wolę, ale też i determinację do walki ze smogiem.

Kto z was wie, że w styczniu 2017 roku zmarło w Polsce o 11 tys. osób - czyli o 25 proc. - więcej niż w styczniu w latach poprzednich? - pytał Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego (zgony ze stycznia 2017 roku wiąże się ze smogiem)

Rękę podniosła jedna osoba.

- Jedna osoba! A i to aktywista. Gdyby tyle osób zmarło na skutek np. odry zostałaby ogłoszona epidemia - mówił Siergiej.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.