Iwona Kłopocka-Marcjasz

Do prestiżowych opolskich szkół trudniej się będzie dostać niż rok temu

Dane z systemu elektronicznej rekrutacji już pokazują, że za kilka dni może się zrobić gorąco. Fot. Archiwum Dane z systemu elektronicznej rekrutacji już pokazują, że za kilka dni może się zrobić gorąco.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Miejsc w szkołach średnich Opolszczyzny jest o 2880 więcej, niż absolwentów podstawówek i gimnazjów w regionie. Mimo to rekrutacja do najbardziej renomowanych placówek może być zażarta jak jeszcze nigdy.

Dziś uczniowie odbiorą świadectwa szkolne i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty. Wszystkie punktowane osiągnięcia będą mogli wpisać do elektronicznego systemu rekrutacji i pozostanie im czekać, aż listy rankingowe kandydatów do poszczególnych szkół same się ułożą. Wielu nastolatków przekona się, że nie mają szans na spełnienie marzeń w wybranej szkole. Wszystko dlatego, że w tym roku do szkół średnich idzie podwójny rocznik.

 • Dziś uczniowie odbiorą świadectwa szkolne i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty. Wszystkie punktowane osiągnięcia będą mogli wpisać do elektronicznego systemu rekrutacji i pozostanie im czekać, aż listy rankingowe kandydatów do poszczególnych szkół same się ułożą.
 • Wielu nastolatków przekona się, że nie mają szans na spełnienie marzeń w wybranej szkole. Wszystko dlatego, że w tym roku do szkół średnich idzie podwójny rocznik.
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.