Joanna Krężelewska

Dlaczego mąż strzelał do żony? W Koszalinie trwa proces

Wacławowi W. grozi od 8 lat za kratami nawet do dożywocia Fot. Joanna Krężelewska Wacławowi W. grozi od 8 lat za kratami nawet do dożywocia
Joanna Krężelewska

Zeznania pracowników Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu i słona kara za nieobecność dla świadka - kolejna odsłona sprawy Wacława W., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa żony.

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie na ławie oskarżonych ponownie zasiadł 50-letni Wacław W. z Karlina. Prokurator zarzuca mu, że 22 października ubiegłego roku w Lesie Charzyńskim dwukrotnie strzelił z pistoletu Luger do 37-letniej żony Małgorzaty. On twierdzi, że był to wypadek, że chciał żonę wystraszyć. Ona mówi, że zrobił to z premedytacją - z zazdrości, bo chciała odejść. 

 

Jeden pocisk trafił kobietę w tył szyi, przeszedł przez kręgi, żebra i łopatkę. Po oddaniu strzałów Wacław W. wsiadł do samochodu i odjechał. Jak przekonywał sąd - by popełnić samobójstwo. Wrócił jednak i zobaczył, że żona żyje. Zawiózł ją do kołobrzeskiego szpitala. - Kiedy wprowadził tę kobietę do środka, zaczęła krzyczeć, że została postrzelona. On wtedy szybkim krokiem wyszedł z budynku - relacjonowała w poniedziałek pielęgniarka, która 22 października dyżurowała na chirurgicznej izbie przyjęć. 

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.