Dla dobra dziecka! Wojna o Julkę przenosi się do sądu

Czytaj dalej
Fot. 123rf.com
Krzysztof Strauchmann

Dla dobra dziecka! Wojna o Julkę przenosi się do sądu

Krzysztof Strauchmann

„Zagrożony jest byt i zdrowie naszej 7-letniej wnuczki Julii” – napisali we wniosku do sądu w Nysie Iwona i Tomasz S. Od prawie 5 miesięcy dziadkowie dziecka czekają na wyznaczenie pierwszej rozprawy.

Julia ma 7,5 roku i poważną wadę wzroku. Mieszka w internacie Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu. Na weekendy i święta przyjeżdża do dziadków pod Nysę. Jej tata został sądownie pozbawiony praw rodzicielskich. Pełnię władz rodzicielskich ma mama – Justyna S., ale dziadkowie Tomasz i Iwona chcą zostać dla dziewczynki rodziną zastępczą. Czeka ich sądowa batalia, bo Justyna S. czuje się dobrą matką i nie widzi powodów, żeby oddać swą władzę rodzicielską dziadkom.

 • We wrześniu 2017 roku Julia skończyła 7 lat i poszła do szkoły, do specjalistycznego ośrodka dla niedowidzących. Matka wtedy wynajmowała mieszkanie we Wrocławiu, ale jak dowodzi dziadek - w październiku znowu została z niego usunięta. 
 • 24 października 2017 roku do Sądu Rejonowego w Nysie do Wydziału Rodzinnego trafił wniosek Tomasza i Iwony S., aby sądownie ustanowić z nich rodzinę zastępczą dla wnuczki Julii. 
 • Spór na linii matka-dziadkowie trwa. Sąd Rejonowy we Wrocławiu podejmie decyzję, kto będzie sprawował opiekę nad Julią
Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.