Diagnostyka obniża ceny testów w kierunku zakażenia koronawirusem i część ceny przeznacza na finansowanie ich dla medyków

Czytaj dalej
Hanna Walenczykowska

Diagnostyka obniża ceny testów w kierunku zakażenia koronawirusem i część ceny przeznacza na finansowanie ich dla medyków

Hanna Walenczykowska

Grupa Diagnostyka obniżyła cenę testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla osób prywatnych do 534 zł i przeznaczyła 100 zł z każdego badania komercyjnego na darmowe badania dla pracowników służby zdrowia.

Grupa od kwietnia 2020 r. wykonuje darmowe testy na Covid-19 personelu medycznego (lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych) w ramach programu pomocowego BADAMY-WSPIERAMY. Poza medykami odpłatnie test mogą wykonać osoby, u których nie stwierdza się objawów choroby, które nie są związane ze służbą zdrowia. Badania prowadzone są w mobilnych punktach pobrań już w dziesięciu lokalizacjach, w tym w Bydgoszczy (na parkingu przy Stadionie Zawiszy).

Priorytet: dostępność testów

– To niezmiernie ważne, aby badania na Covid-19 były jeszcze bardziej dostępne dla medyków, którzy stanowią grupę podwyższonego ryzyka, ale także szerzej - dla osób, które z różnych względów powinny je wykonać. Obniżenie ceny jednostkowej testu komercyjnego możliwe stało się dzięki efektowi skali, wysiłkowi pracowników i partnerów projektu, jak również jest wynikiem intensywnych negocjacji z dostawcami odczynników – stwierdził prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka. – Zdecydowaliśmy także, że z każdego badania komercyjnego, przekazujemy 100 zł na kolejne darmowe testy dla personelu medycznego, który jest szczególnie narażony na zakażenie koronawirusem, a przy tym pełni jakże ważną społeczną misję. Dzięki temu projekt badań dla medyków będzie mógł nadal trwać, a każdy nasz pacjent będzie miał w nim swój udział.

Ruszała strona w internecie

Wobec ogromnego zainteresowania oraz potrzeby usprawnienia obsługi medyków, od 4 maja, wprowadzona zostaje również obowiązkowa rezerwacja na badanie przez pracowników służby zdrowia poprzez stronę: www.dlamedykow.diagnostyka.pl. W pierwszych dwóch tygodniach programu przebadano niemal 3.300 medyków.

Gdzie się badać?

Przypominamy, że badania wykonywane są sprawdzoną metodą RT-PCR, przy użyciu testów wielogenowych, z certyfikatem CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie wykonywane są przez Diagnostykę dla szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych. Pobranie próbek odbywa się w specjalnym Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, na terenie udostępnionym przez Miasto Bydgoszcz, parkingu przy Stadionie Zawiszy.

Hanna Walenczykowska

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.