Demonstracja Partii Razem w Katowicach przeciwko niszczeniu Konstytucji ZDJĘCIA i WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
Patryk Saleta

Demonstracja Partii Razem w Katowicach przeciwko niszczeniu Konstytucji ZDJĘCIA i WIDEO

Patryk Saleta

W Katowicach na rogu ulicy 3 Maja i Stawowej odbyła się demonstracja partii Razem w obronie demokracji. Razem protestuje przeciwko łamaniu prawa i niszczeniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i wzywa organy władzy publicznej do jej przestrzegania. - Chcemy prawa i sprawiedliwości (społecznej), nie godzimy się na bezprawne zawłaszczanie państwa przez PiS. Domagamy się od Prezydenta Andrzeja Dudy wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia i z zaprzysiężenia legalnie wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego - mówią uczestnicy pikiety.

Oświadczenie Partii Razem

Partia Razem wzywa organy władzy publicznej do przestrzegania Konstytucji RP. Ze zdumieniem przyjęliśmy wypowiedzi przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, według których prezydent Andrzej Duda nie wykona orzeczenia TK z dnia 3 grudnia 2015 roku. Głowa państwa nie może odmawiać przestrzegania obowiązującej konstytucji. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej musi kierować się swoimi zobowiązaniami wobec obywateli zgodnie z ustawą zasadnicza. Niestety ostatnie dni pokazały, że Andrzej Duda woli wysługiwać się partyjnym interesom swojego środowiska.

Wydarzenia z ostatnich tygodni ośmieszają państwo w oczach obywateli. Odpowiedzialność za to spada na tych polityków, którzy od lat demonstrują cyniczne, partyjniackie podejście do prawa. PiS twierdzi, że demontuje mechanizmy, dzięki którym trwa oligarchia, ale tak naprawdę postępuje nie mniej cynicznie niż poprzednia władza - zawłaszcza kolejne instytucje i buduje swój własny salon. Nowy, PiS-owski establishment łamiąc konstytucję pokazuje, czym różni się od starego: jest równie pazerny na władzę, ale ma w większej pogardzie prawo.

Prezydentowi było tak śpieszno, by wprowadzić do Trybunału "swoich", że - kompromitując powagę urzędu - odbierał ślubowanie w nocy. Tymczasem na podwyższenie kwoty wolnej od podatku, które ulżyłoby milionom Polek i Polaków, będziemy czekać do 2017 roku. Do Sejmu nadal nie trafiła obiecana w kampanii przez Beatę Szydło minimalna płaca godzinowa. Rząd nie znalazł czasu, żeby zająć się oskładkowaniem umów śmieciowych. Milion pracowników na śmieciówkach nadal nie może organizować się w związkach zawodowych, mimo że Trybunał nakazał niezwłocznie wprowadzenie korzystnych dla pracowników zmian. Zamiast zająć się tym, co ważne, PiS organizuje kolejne skoki na stołki.

Oczekujemy, że Prawo i Sprawiedliwość będzie działać zgodnie z konstytucją. Sprzeciwiamy się omijaniu ustawy zasadniczej przy pomocy trików prawnych i otwartemu ignorowaniu jej zapisów. Sprawne państwo opiekuńcze będzie działać tylko wtedy, gdy władza zacznie szanować zapisy konstytucji, a ludzie odzyskają zaufanie do instytucji publicznych. Demolowanie instytucji państwa w imię partyjnych interesów to działanie na szkodę Polski i jej obywateli.

DEMONSTRACJA PARTII RAZEM W KATOWICACH


*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Mikołaj lata nad Śląskiem! ZOBACZ WIDEO i ZDJĘCIA To nie jest fotomontaż
*Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
*Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Patryk Saleta

Komentarze

12
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

obserwator

Konstytucja....taak....przez ostatnie 8 lat wyprzedali majątek Polski,napakowali swoje konta kasą,wpuścili obcy kapitał do kraju,już prawie nic w Polsce nie należy do Polskia to wszystko w zgodzie z konstytucją-to poprzedniej władzy pasowało,tak sobie prawo napisali by w zgodzie z nim mogli kraść i wyłudzać....to ma być ta demokracja???,wmawiają ludziom że zabiera się im teraz wolność, mnie zabrano wolność w poprzednich latach( PO PSL) kiedy nie mogłem znaleść pracy,a jak znalazłem to był czysty wyzysk pracownika za psie pieniądze i to w zgodzie z prawem,to niewolnictwo 21 wieku...gdzie tu wolność...wolność jest dla tych pasibrzuchów co siedzieli przy korycie,a teraz im się krzywda dzieje bo wyje....li ich ze stołków aż nasuwa się porównanie...złodziej krzyczy"okradli mnie!!!! " do tych którzy mu odebrali ukradzioną rzecz,czas oczyścić ten kraj z robactwa i zacząć od nowa budować to co zostało zepsute przez ostatnie lata

www

Dzikie tłumy po prostu!

Szczery

Dziesięciu niedomytych pedryli w jednym miejscu to jeszcze nie jest demonstracja

Zawiercianin

Demonstracja ? 12 osób to już DEMONSTRACJA ? więcej nas dziś pójdzie na piwo do baru, jak pójdziemy na fajkę z chłopakami to będzie DEMONSTRACJA ? cholera muszę to zgłosić do magistratu

Janek

Kilku lewackich durni a to ich instrukcje
http://natemat.pl/160093,absurdalny-poradnik-dla-dzialaczy-partii-razem-nalezy-unikac-ubran-kojarzacych-sie-z-komunizmem

ziomal

Właśnie ta organizacja dorwała sie do koryta same oszołony

walenty

Uważam, że Konstytucja powinna być na nowo napisana. Niech wszystkie partie, grupy społeczne wypowiedzą się , a nie tylko PO- PSL- i Osobliwa Trzódka czyli Nowoczesna (klon Balcerowicza- Partia Banków). Tak samo Trybunał Konstytucyjny - jeżeli są takie awantury wokół niego - to niech powstanie na jego miejsce coś innego i w zmniejszonym składzie.

lidkunia

demonstracja o tej grupce ludzi było ich 10-15 osob , akurat wczoraj poszłam na jarmark swiateczny i zobaczyc iluminacje świateczne, a tu jakieś kilka osób cos wykrzykiwało na cały rynek zenada jakoś ich wczesniej nie widziałam aby protestowali

Skąd oni wytajeli

przez 25 lat Łamano Konstytucję to bylo OK.Teraz przyszli Mądrzy z PIS i pokazali co to za Konstytucja ile ma Furtek.A co Smieszy co jeden to inaczej ją Tlumaczy Do wymiany.

życzliwy !

ale PO miało czas na wszystko odezwały się dzieci UB , SB czyli PRONu

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.