Dawni koledzy o Ryszardzie Kowalczyku: "On nikogo nie skrzywdził"

Czytaj dalej
Fot. Fot. KRZYSZTOF OGIOLDA
Krzysztof Ogiolda

Dawni koledzy o Ryszardzie Kowalczyku: "On nikogo nie skrzywdził"

Krzysztof Ogiolda

Wojewoda opolski odpowiedział na czwartkowy list Zbigniewa Bereszyńskiego, który napisał, że Ryszard Kowalczyk był tajnym współpracownikiem SB. Adrian Czubak broni Kowalczyka i swojej decyzji o nadaniu imienia braci jednej z opolskich ulic i sali w Urzędzie Wojewódzkim.

Pan Bereszyński nie zapytał, co wiem, w tej sprawie, tylko zarzucił mi brak kompetencji, moralności i zdolności decyzji. W takim tonie nie pisał do mnie żaden z moich przełożonych – mówił wojewoda. - Jak ktoś uważa, że wojewoda działa niezgodnie z prawem, to od tego są prokuratura, sądy i agencje rządowe.

Wojewoda opolski: "Tworzenie nad grobem Ryszarda Kowalczyka kampanii dezinformacyjnej bądź politycznej jest niegodziwe i niemoralne".

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.