Edyta Hanszke

Czyste ciepło w moim domu ze spalania paliw stałych

Ciekawostki dotyczące działań służących ochronie powietrza można też znaleźć na  facebookowym profilu „Środowisko Życiem: Stop Smog” prowadzonym przez Fot. fb „Środowisko Życiem: Stop Smog” Ciekawostki dotyczące działań służących ochronie powietrza można też znaleźć na facebookowym profilu „Środowisko Życiem: Stop Smog” prowadzonym przez Instytut Ochrony Środowiska – PIB „Stop Smog”.
Edyta Hanszke

Jak właściwie użytkować domowe piece - można się dowiedzieć z poradnika opracowanego przez Ministerstwo Środowiska.

Głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest tzw. niska emisja (jednym z jej elementów są spaliny z lokalnych i domowych kotłowni zasilanych piecami na węgiel, koks czy miał). Dla osób korzystających z takich źródeł ciepła Ministerstwo Środowiska przygotowało poradnik „Czyste ciepło w moim domu ze spalania paliw stałych”, dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej: www. mos.gov.pl.

Można w nim znaleźć praktyczne wskazówki i porady dotyczące odpowiedniego użytkowania domowych urządzeń grzewczych na paliwa stałe, głównie węgiel kamienny i drewno.

Jest tam także mowa o konieczności zmniejszenia zapotrzebowania budynków mieszkalnych na ciepło poprzez termomodernizację oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Ciekawostki dotyczące działań służących ochronie powietrza można też znaleźć na facebookowym profilu „Środowisko Życiem: Stop Smog” prowadzonym przez Instytut Ochrony Środowiska – PIB „Stop Smog”.

Przedstawiciele ministerstwa przypominają też o zmianach prawa, które mają wpłynąć na poprawę jakości powietrza zaplanowanych w Krajowym Programie Ochrony Powietrza. M.in. od 1 października ubiegłego roku wprowadzono wymagania dotyczące kotłów na paliwo stałe.

Edyta Hanszke

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.