Arek Biernat

Czy 35-letni strażak krzywdził nastolatkę? Trwa śledztwo

Afera z OSP Biertułtowy w tle. Prokuratura wyjaśnia sprawę Fot. Facebook/OSP Biertułtowy Afera z OSP Biertułtowy w tle. Prokuratura wyjaśnia sprawę
Arek Biernat

Czy pomiędzy 35-letnim strażakiem OSP Biertułtowy a małoletnią z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dochodziło do niestosownych kontaktów? Sprawę wyjaśnia Prokuratura. Strażak został zawieszony. - Chcemy wyjaśnić sprawę - słyszymy w Radlinie.

Sprawa wyszła na jaw pod koniec ubiegłego roku. Policjanci z komisariatu w Radlinie odebrali zgłoszenie o tym, że pomiędzy 35-letnim strażakiem OSP Biertułtowy a małoletnią (dziś ma 15 lat, a sprawa dotyczy okresu - nieoficjalnie - sprzed kilkuanstu miesięcy) z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mogło dojść do niestosownych kontaktów. Sprawę zgłosiła mama dziewczynki (z policją kontaktowała się też OSP Biertułtowy). Postępowanie prowadzi prokuratura.

Prokuratur: Powołamy biegłego psychologa

Śledztwo prowadzone jest pod kątem artykułu 200 kodeksu postępowania karnego: „Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Arek Biernat

Dziennikarz, redaktor. Zajmuję się głównie problemami (ale nie tylko) Rybnika, Wodzisławia Śl., Żor i Jastrzębia-Zdroju. Teksty, zdjęcia i wideo. Zainteresowania poza pracą: sport.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.