Czujniki od Avivy w 7 miejscach w regionie [jakość powierza w województwie opolskim]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Edyta Hanszke

Czujniki od Avivy w 7 miejscach w regionie [jakość powierza w województwie opolskim]

Edyta Hanszke

Dziergowice, Namysłów, Nysa, Otmuchów, Strzelce Opolskie i Zawada - w tych miejscowościach pojawią się czujniki monitorujące jakość powietrza.

Miejsca zostały wyłonione w konkursie Avivy „Wiem, czym oddycham”, w którym o ulokowaniu 100 czujników w kraju decydowały głosy internautów, a kolejne 50 wybrała Fundacja Aviva z puli pozostałych lokalizacji zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Na Opolszczyźnie będzie ich 7, w tym 2 w Namysłowie. Dodatkowo 4 czujniki zainstalowane zostały na placówkach Avivy i Expandera. Lokalizacje można sprawdzić na stronie: www.wiemczymoddycham.pl

- Polacy chcą wiedzieć, czym oddychają i jaki jest poziom smogu w ich otoczeniu, ale niestety w wielu miejscach nie mają odpowiednich czujników - zauważa Monika Kulińska, prezes Fundacji Aviva. - Dlatego tak licznie włączyli się w nasz konkurs „Wiem, czym oddycham”, zgłaszając blisko 3 tysiące lokalizacji, głosując i zachęcając do tego innych. Świadomość zagrożenia to pierwszy krok w kierunku rozwiązywania problemu smogu – ocenia Monika Kulińska.

Zainstalowane przez fundację czujniki „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie.

Edyta Hanszke

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.