Cztery okrutne zbrodnie na dwóch małżeństwach w Gliwicach

Czytaj dalej
Fot. Fot. LUCYNA NENOW
Patryk Drabek

Cztery okrutne zbrodnie na dwóch małżeństwach w Gliwicach

Patryk Drabek

To były dwa morderstwa, które wstrząsnęły Gliwicami. Do obu doszło na początku XXI wieku i w obie sprawy byli zamieszani dwaj przestępcy. Resztę życia mają spędzić w więzieniu.

Rok 2004. Małgorzata i Paweł Siudzińscy to młode małżeństwo z zaledwie kilkumiesięcznym stażem. Mieszkają w domu jednorodzinnym w Gliwicach-Łabędach. Pewnego dnia kilku mężczyzn obserwuje budynek. Oceniają, że mieszkają w nim zamożni ludzie. Zdaniem przestępców, wskazują na to... plastikowe okna i dwa zaparkowane samochody - fiat punto i daewoo nubira.

Sąd ustali później, że bracia Tobiasz i Sergiusz W. oraz Roman C. zdecydowali, że wówczas zorganizują napad na ten dom. Gdy pukają do drzwi, w środku jest tylko Małgorzata. Kobieta otworzyła i ujrzała trzech mężczyzn w kominiarkach. Nie miała szans na jakąkolwiek reakcję. Bandyci skrępowali ją i zaczęli plądrować dom. Zabrali z domu przedmioty warte ledwie 700 złotych, komputer z monitorem, odtwarzacz DVD, organizer, magnetofon, aparat fotograficzny, mikrofalówkę i czajnik elektryczny. W międzyczasie z pracy wraca Paweł Siudziński. Sprawcy tłumaczą później w sądzie, że w takiej sytuacji postanowili zabrać małżonków ze sobą, wywieźć w okolice Wrocławia i przywiązać do drzewa.

Zaraz po tym, jak zamieniliby skradzione rzeczy na pieniądze, mieli zadzwonić do rodziców Małgorzaty i Pawła i podać im dokładną lokalizację małżonków. Taki był plan. W sprawę byli zaangażowani jeszcze dwaj mężczyźni, którzy nie wiedzieli, że ostatecznie wezmą udział w zbrodni.

Szymon B. miał tylko przewieźć samochód do Wrocławia, a za przechowanie „fantów”, czyli skradzionych rzeczy, był odpowiedzialny Mariusz S. Cała grupa, razem z uprowadzonym małżeństwem, pojechała w kierunku Wrocławia dwoma autami należącymi do Małgorzaty i Pawła. Sprawa skomplikowała się, a fiat punto miał stłuczkę. Jak do niej doszło? Autem jechali Sergiusz W., Szymon B. i Mariusz S. Nubirą pojechali natomiast Roman C. i Tobiasz W., a na tylnych siedzeniach znajdowali się Małgorzata i Paweł.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

200,00 320,00

Kup wyjątkowy pakiet: prenumerata cyfrowa na 180 dni z biletami na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju!

Kup teraz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.