Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Cztery okrutne zbrodnie na dwóch małżeństwach w Gliwicach

Czytaj dalej
Fot. Fot. LUCYNA NENOW
Patryk Drabek

Cztery okrutne zbrodnie na dwóch małżeństwach w Gliwicach

Patryk Drabek

To były dwa morderstwa, które wstrząsnęły Gliwicami. Do obu doszło na początku XXI wieku i w obie sprawy byli zamieszani dwaj przestępcy. Resztę życia mają spędzić w więzieniu.

Rok 2004. Małgorzata i Paweł Siudzińscy to młode małżeństwo z zaledwie kilkumiesięcznym stażem. Mieszkają w domu jednorodzinnym w Gliwicach-Łabędach. Pewnego dnia kilku mężczyzn obserwuje budynek. Oceniają, że mieszkają w nim zamożni ludzie. Zdaniem przestępców, wskazują na to... plastikowe okna i dwa zaparkowane samochody - fiat punto i daewoo nubira.

Sąd ustali później, że bracia Tobiasz i Sergiusz W. oraz Roman C. zdecydowali, że wówczas zorganizują napad na ten dom. Gdy pukają do drzwi, w środku jest tylko Małgorzata. Kobieta otworzyła i ujrzała trzech mężczyzn w kominiarkach. Nie miała szans na jakąkolwiek reakcję. Bandyci skrępowali ją i zaczęli plądrować dom. Zabrali z domu przedmioty warte ledwie 700 złotych, komputer z monitorem, odtwarzacz DVD, organizer, magnetofon, aparat fotograficzny, mikrofalówkę i czajnik elektryczny. W międzyczasie z pracy wraca Paweł Siudziński. Sprawcy tłumaczą później w sądzie, że w takiej sytuacji postanowili zabrać małżonków ze sobą, wywieźć w okolice Wrocławia i przywiązać do drzewa.

Zaraz po tym, jak zamieniliby skradzione rzeczy na pieniądze, mieli zadzwonić do rodziców Małgorzaty i Pawła i podać im dokładną lokalizację małżonków. Taki był plan. W sprawę byli zaangażowani jeszcze dwaj mężczyźni, którzy nie wiedzieli, że ostatecznie wezmą udział w zbrodni.

Szymon B. miał tylko przewieźć samochód do Wrocławia, a za przechowanie „fantów”, czyli skradzionych rzeczy, był odpowiedzialny Mariusz S. Cała grupa, razem z uprowadzonym małżeństwem, pojechała w kierunku Wrocławia dwoma autami należącymi do Małgorzaty i Pawła. Sprawa skomplikowała się, a fiat punto miał stłuczkę. Jak do niej doszło? Autem jechali Sergiusz W., Szymon B. i Mariusz S. Nubirą pojechali natomiast Roman C. i Tobiasz W., a na tylnych siedzeniach znajdowali się Małgorzata i Paweł.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Pro Media Sp. z o.o.