Człowiek to dopiero rarytas. Z powodu braku fachowców staje S5, a za remont Młynów Rothera zapłacimy 38 mln złotych więcej

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Arkuszewski
Jarosław Reszka

Człowiek to dopiero rarytas. Z powodu braku fachowców staje S5, a za remont Młynów Rothera zapłacimy 38 mln złotych więcej

Jarosław Reszka

PiS-owskie orły jeżdżą po Polsce, chwaląc się pięcioprocentowym wzrostem gospodarczym i siedmioprocentowym wzrostem wynagrodzeń. Z lotu dumnego ptaka wygląda to pięknie… ale tu, na ziemi, pospolitość skrzeczy.

Parę dni temu musiałem kopnąć się przez tę rzeczywistość z Bydgoszczy pod Poznań. Nie trzeba być bystrym obserwatorem, by dostrzec, że animusz budowniczych drogi S5 osłabł. A to, jak się okazuje, i tak jeden z najszybciej budowanych fragmentów S5 w naszym regionie. Jak już parę razy pisaliśmy, wszyscy wykonawcy tej drogi jak jeden mąż złożyli wnioski, tzw. roszczenia, o przedłużenie terminu ukończenia robót.

Jednomyślność podsuwa podejrzenie o zmowie. Dziwna byłaby to jednak zmowa, której uczestnicy knują, by… jak najpóźniej dostać pieniądze za robotę. Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad długo nie podawała argumentów, po które sięgnęli wykonawcy.

Przeczytaj dalszą część felietonu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Burski

Bez sensu ten artykuł!!Droga była w planie do 2012 roku mógł więc poprzedni rząd wybudować w terminie po małych kosztach. Teraz wam żal że robotnicy chcą lepiej zarabiać . Całe życie mają być dziadami ??Za ciężką pracę,a taka jest przy budowach należy się godziwa zapłata. A redaktor sie martwi że Włoch za mało zysku wywiezie z Polski !!

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.